facebook

Dotknij KulturyUniwersytet Jagielloński
Edycja 2012
Zobacz relację z wydarzenia Dotknij Kultury 2012
Edycja 2016
Zobacz adaptacje wyróżnione w edycji 2016
Koncert - Edycja 2017
Tym razem uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać wybranych utworów wybitnej wokalistki jazzowej Agi Zayran w towarzystwie fortepianowego akompaniamentu Michała Tokaja. Utwory zostały przygotowane przez artystkę specjalnie pod kątem Dotknij kultury, czyli idei równego dostępu do nauki, kultury i wiedzy
Koncert Tomasza Stańki - Dotknij Kultury 2013
Ukoronowaniem wydarzenia „Dotknij kultury” w roku 2013 był wieczorny koncert na dziedzińcu Collegium Maius, podczas którego wystąpił światowej sławy trębacz jazzowy Tomasz Stańko.

Wideoreportaż 2017

Dotknij kultury opieramy na wartościach

„Kiedy tutaj występowałam, jakoś do mnie dotarło, że ci ludzie, którzy wykonywali jazz w Stanach Zjednoczonych, w czasie segregacji rasowej, ci czarnoskórzy walczyli o tę samą równość, jak teraz choćby w Polsce osoby z różnymi niepełnosprawnościami” - mówi Aga Zaryan po koncercie na Dotknij kultury 2017.
Pomysłodawca Dotknij kultury, Ireneusz Białek dodaje: „Podstawa dyskryminacji była zawsze ta sama, jakaś obawa, lęk przed czymś, co było inne. Dzisiaj nikt nie kwestionuje równości osób o innym kolorze skóry w dostępie do życia społecznego. Tak samo byśmy chcieli, aby nikt nie kwestionował praw osób z niepełnosprawnościami do tych wartości”.

Wersja z audiodeskrypcją i napisami:

Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.