facebook

Dotknij KulturyUniwersytet Jagielloński
Edycja 2012
Zobacz relację z wydarzenia Dotknij Kultury 2012
Edycja 2016
Zobacz adaptacje wyróżnione w edycji 2016
Koncert - Edycja 2017
Tym razem uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać wybranych utworów wybitnej wokalistki jazzowej Agi Zayran w towarzystwie fortepianowego akompaniamentu Michała Tokaja. Utwory zostały przygotowane przez artystkę specjalnie pod kątem Dotknij kultury, czyli idei równego dostępu do nauki, kultury i wiedzy
Koncert Tomasza Stańki - Dotknij Kultury 2013
Ukoronowaniem wydarzenia „Dotknij kultury” w roku 2013 był wieczorny koncert na dziedzińcu Collegium Maius, podczas którego wystąpił światowej sławy trębacz jazzowy Tomasz Stańko.

Wideoreportaż 2015

Zachęcamy do zapoznania się z pasjonującym dokumentem z wydarzenia „Dotknij kultury 2015”. Oprócz pięknych przestrzeni Collegium Maius można obejrzeć wiele historycznych eksponatów, adaptacji do nich oraz wysłuchać opinii twórców wydarzenia oraz jego uczestników.

W dokumencie wykorzystano fragmenty płyty „The Music of Victor Young” Kuby Stankiewicza za zgodą artysty oraz Warner Music. Film można zobaczyć w wersji z audiodeskrypcją dla osób z niepełnosprawnością wzroku lub z napisami.

wersja z napisami:

 

 

 

wersja z audiodeskrypcją:

 

 

 Zapraszamy do fascynującego świata dawnych szachów. Poniżej publikujemy wykład dra Wiktora Szymborskiego z Instytutu Historii UJ pt. „Szachy w kulturze średniowiecza”, który odbył się 7 października 2015 r. podczas Dnia Otwartego DON UJ w Collegium Paderevianum II. Wykład został zaadaptowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Wykłady otwarte są częścią przedsięwzięcia "Dotknij kultury".

Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.