facebook

Dotknij KulturyUniwersytet Jagielloński
Edycja 2012
Zobacz relację z wydarzenia Dotknij Kultury 2012
Edycja 2016
Zobacz adaptacje wyróżnione w edycji 2016
Koncert - Edycja 2017
Tym razem uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać wybranych utworów wybitnej wokalistki jazzowej Agi Zayran w towarzystwie fortepianowego akompaniamentu Michała Tokaja. Utwory zostały przygotowane przez artystkę specjalnie pod kątem Dotknij kultury, czyli idei równego dostępu do nauki, kultury i wiedzy
Koncert Tomasza Stańki - Dotknij Kultury 2013
Ukoronowaniem wydarzenia „Dotknij kultury” w roku 2013 był wieczorny koncert na dziedzińcu Collegium Maius, podczas którego wystąpił światowej sławy trębacz jazzowy Tomasz Stańko.

Dotykając Ziemi

Dotykanie przygotowanych kamiennych eksponatów

Na Dziedzińcu Huta  można było zapoznać się z ciekawą wystawą przygotowaną przez Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych UJ. Jej celem było przybliżenie osobom słabowidzącym i niewidomym różnorodności otaczającego nas świata, świata zaklętego w kamieniu pod postacią skamieniałych zwierząt, roślin czy minerałów. Uwięzione jak w „stop klatce” ślady żerowania organizmów na dnie dawnych mórz i zastygłe formy falowania wody można było „prześledzić” dotykiem. Ponadto specjalnie skonstruowany przekrój przez wulkan pozwolił na poznanie jego budowy geologicznej i opowiedział, skąd się bierze lawa.

Na zdjęciach: zwiedzający oglądają wystawę skamielin. Fot. J. Sawicz

Dotykanie przygotowanych kamiennych eksponatówDotykanie przygotowanych kamiennych eksponatów 

Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.