facebook

Dotknij KulturyUniwersytet Jagielloński
Edycja 2012
Zobacz relację z wydarzenia Dotknij Kultury 2012
Edycja 2016
Zobacz adaptacje wyróżnione w edycji 2016
Koncert - Edycja 2017
Tym razem uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać wybranych utworów wybitnej wokalistki jazzowej Agi Zayran w towarzystwie fortepianowego akompaniamentu Michała Tokaja. Utwory zostały przygotowane przez artystkę specjalnie pod kątem Dotknij kultury, czyli idei równego dostępu do nauki, kultury i wiedzy
Koncert Tomasza Stańki - Dotknij Kultury 2013
Ukoronowaniem wydarzenia „Dotknij kultury” w roku 2013 był wieczorny koncert na dziedzińcu Collegium Maius, podczas którego wystąpił światowej sławy trębacz jazzowy Tomasz Stańko.

Filmy z audiodeskrypcją

Wydarzeniem towarzyszącym pierwszej edycji Dotknij Kultury była projekcja filmów z audiodeskrypcją. Polegała ona na pokazie krótkich etiud filmowych (10-20 min.), które były emitowane podczas zeszłorocznego festiwalu Etiuda&Anima:  "Pick-up",  "Dzień po jutrze", "Wiem kto to zrobił", "Landryneczka", "Sezon na kaczki", "Szkiełko", "Lunatycy" (film z napisami). Ścieżka dźwiękowa z audiodeskrypcją została odtworzona ogólnie na salę, nie zaś przez słuchawki, aby osoby widzące mogły również zapoznać się z tą formą dostosowania, co miało dodatkową rolę uświadamiającą. W organizacji pokazu filmów z audiodeskrypcją uczestniczyli Fundacja Siódmy Zmysł oraz Dyskusyjny Klub Filmowy Rotunda.

Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.